Чому у квартирі запах каналізації

Запах каналізації у квартирі, у чому причина

Часом так трапляється, що непомітно і вкрадливо починає проникати неприємний запах у ванній кімнаті. У чому ж причина? І чому раптом ставши з'єднання являтися неприємний запах у ванній? Яким чином знайті і усунути причини виникнення дратівної запаху з приміщення ванної кімнати? На ці та багато інших питань багато хто шукає відповідь, щоб позбутися цієї настирливої проблеми. Особливо часто такого роду проблеми можуть виникати тоді, коли проводитися монтаж каналізації своїми руками або її якого-небудь ділянки.

Які причини запаху каналізації ?

Мова йде, звичайно ж, не про запах цвілі або прогнилої речі, випадково забутої під ванною, а саме про неприємний запах каналізації. Якимось чином «аромати» з системи каналізації туалету проникають в систему водозливу у ванній кімнаті. Зазвичай професіонали, майстри-сантехніки і фахівці відзначають кілька найважливіших причин, на які необхідно звернути увагу, щоб виявити справжню причину того, що у ванній неприємно пахне каналізаційними випарами і газами.
Такими причинами є наступні фактори:
поломки та порушення в гідрозатвори;
неякісний монтаж ревізії або інших сполучних елементів каналізаційного трубопроводу;
занадто сильно забруднена система всередині каналізаційного трубопроводу, яка вимагає екстреного очищення.
Якісь причини можна усунути за допомогою рекомендацій та керівніцтва досвідченого сантехніка, а якісь досить нейтралізувати і самостійно.
Приміром, повну заміну відведення каналізаційного стояка або хрестовини кращого всього було б виробляти під чуйним керівництвом сантехніка.А вісь прочистити труби можна і своїми руками, використовуючи при цьому всі необхідні інструменти або прочищувальне обладнання

Проблеми сифонів і гідрозатворів

Які ж можуть бути причини поломок такого пристрою як гідрозатвор для каналізації або виходу з ладу сифона? Такими причинами може бути декілька моментів: занадто сильне провисання трубки-гофри. Гофровані труби будь-якої якості через певний час втрачають свою пружність і жорсткість, а тому можуть провисати, від'єднуючись від своїх місць з'єднання єднань; Якщо ж трубки сидять дуже міцно в місцях їх кріплень, альо їх гофрована частина провисла, тоді з цієї причини вода перестає накопичуватися і затримуватися в S образної частини коліна. Тому гідрозатвор перестає функціонувати так, як і винен - відводити залишки води, випарів і скупчилися в системі газів від точок скидання і з'єднання єднань з сантехнічними приладами.
Неякісний монтаж сифона.
Зазвичай проблеми з роботою гідрозатвора можуть виникати після неправильного монтажу сифона. Особливо це часто відбивається на монтажі колбі сифона; Зазвичай дуже складно при його монтажі опустити належний чином патрубок у воду, в результаті чого, запах проникає у зазор між стінками сифона і кулею води, а потім, просочується в приміщення.
Тривалий простій сантехніки і випаровування води.
При тривалому простої, коли ванна або раковина не використовуються довгий час, можливо випаровування води, що застоялася в сифоні;
Саме в момент, коли з сифона починає випаровуватися вода, весь принцип гідрозатвору починає порушуватися і випаровування легко проникають вгору через зливний отвір в кімнату.
Ще одна груба помилка при монтажі сифона.
Неуважні монтажники, сантехніки або власники сантехнічних пристроїв при монтажі можуть розтягнути гофровану трубку, що робити категорично заборонено.
Іншою помилкою може бути неправильне положення сифона, наприклад, у переверненому вигляді. Ну, це вже зовсім тоді треба бути дилетантом, щоб допускати такі помилки у складанні системи зливу в ванною або раковині. Саме з цих причин гідрозатвору просто немає, він навіть не встиг ще утворитися при неправильно встановленому сифоні. Тому повітря з випарами і неприємними запахами безперешкодно потрапляє всередину ванної кімнати відразу ж після встановлення нової сантехніки.

Недостатня вентиляція

При наявності вентиляційної труби або каналів необхідно завжди перевіряти їх на предмет чистоти, відмінною прохідності і міцності установки. Проте в деяких приватних будинках у ванних кімнатах, бува, немає вентиляційних каналів або труб. Конструкція кімнати оснащена виключно лише якимось вентиляційним вікном. Якщо вікно регулярно не відкривається, що трапляється в зимовий годину, тоді вентиляції не ті, щоб не достатня, її практично не існує взагалі, тому варто дивуватися швидкого скупченню неприємних запахів в приміщенні. У цьому випадку потрібно як слід продумати систему вентиляції, яка функціонувала б і взимку і влітку.
Будь-який пристрій каналізації в приватному будинку має на увазі і наявність вентиляційної системи. Для облаштування вентиляції можна обійтися установки примусової вентиляційної системи з витяжкою. Це спеціальне обладнання працює від подачі електроенергії. Всі його підводящі до електромережі дроти повинні бути надійно заховані в спеціальніх штробах в стіні, оштукатурені та облицьовані керамічною плиткою, панелями або будь-якими іншими гідроізоляційними матеріалами. Така вентиляція виводить назовні, крізь стіну, все випаровування і неприємні запахи з приміщення.
Конденсат на трубах.
При скупченні конденсату на каналізаційних і навіть водопровідних трубах у кімнаті утворюються всілякі грибки та пліснява, що, в свою чергу також створює проблеми з присутністю неприємного каналізаційного запаху в приміщенні. Такі труби можуть розташовуватися навіть в недоступних місцях, там, де різкі перепади низької і високої температури. Тут є лише декілька рекомендацій, як уникнути скупчення і появи конденсату на трубах.
Важливо!
Це, перш за все, спочатку при монтажі трубопроводу не з'єднання єднуйте труби у важкодоступних місцях. Всі сполучні ділянки трубопроводу повинні бути на виду, або в легко доступні.
І другий варіант, якщо ж у вас все-таки так вийшло, що конденсат накопичується в недоступному місці, тоді слід якимось чином підібратися до цього місця і утеплити його стінки або сурми, щоб зберегти хоч трохи однакову температуру.

- консультація -

Залиште заявку для безкоштовної консультації

Швидко, зрозуміло, доступно